У Києві постане науковий центр

У Києві постане науковий центр Гарвардського університету

«В… профессиональном сообществе совершенно не распространены ни круговая порука, ни местечково-провинциальное покрывательство «своих» (Жуковская, спортивный юрист)

(актуальные комментарии)

Начебто й гарну новину переповів нам професор Гарвардського університету, Григорій Грабович (George G. Grabowicz).

Я – лише за те, аби іноземні, професійні студії відкривались й розповсюджувались Україною, особливо науковою…

Але, декілька моментів зовсім не налаштовують мене на оптимістичний лад.

По-перше, ініціатива щодо створення наукового центру від вельми поважного вищого навчального закладу США не має достатньо авторитетного складу «ініціяторів» – як від США, тим більш, від України.

По-друге, кожна наукова інституція, якою, напевно й має стати науковий центр Гарвардського університету в Україні, повинна мати свою мету, чи місію. Позаяк, одним із ініціаторів став Український науковий інститут Гарвардського університету, то однією із основних складових його місії в Україні стануть «американські» студії (історія, мова, література)?

По-третє, представники ініціативи від України, мабуть, заслуговують на певну увагу у своєму професійному середовищі (політологія), проте яку ще нову частку до місії новостворюваного наукового центру вони можуть додати?

По-четверте, пошук спонсорів від українського бізнес-товариства, у кращому випадку, обмежиться Українським форумом благодійників, які не мають консолідованої стратегії щодо розв’язання актуальних проблем розвитку в сфері науки і освіти України. Можливо, цим, декільком десяткам фондів й вдасться позбутись «містечковості» (за результатами) своїх місій, у випадку взяття участі у спонсоруванні нового Центру?

По-п’яте, розголошення про «науковість» такого центру є доволі амбіційним, та, чи не видасться так, що лише – за формою?

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Plus

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Subscribe without commenting