О Комитете по вопросам будущего

Комітет з питань майбутнього

(Committee for the Future)

Створення та функціонування Комітету з питань майбутнього Едускунти (Парламент Фінляндії)

 1. В 1992 році більшість депутатів парламенту Фінляндії схвалили депутатську ініціативу надання Урядом доповіді щодо довготривалих варіантів розвитку Фінляндії.
 2. В 1993 році парламент прийняв постанову про створення Тимчасового Комітету з питань майбутнього (Комітет) задля підготовки відповідей на політику, викладену в доповіді Уряду.
 3. На підставі роботи Комітету парламент постановив, що Уряд повинен надавати доповідь про майбутнє країни, принаймні, один раз протягом кожного виборчого періоду. Це рішення парламенту створило новий тип політичного діалогу між Урядом і Парламентом щодо ключових питань майбутнього Фінляндії.
 4. Комітет з питань майбутнього отримав статус постійного у 2000 році у зв’язку з проведеною конституційною реформою в Фінляндії (Парламентська Республіка).

Метою діяльності Комітету є генерування активного та ініціативного діалогу з Урядом щодо серйозних проблем майбутнього і засобів їх розв’язання. Сучасними функціями Комітету є:

 • Підготовка парламентських документів у межах власної компетенції, таких як реакція парламенту на доповідь Уряду про перспективи розвитку країни;
 • Підготовка відповідей на запити інших парламентських комітетів з питань, які стосуються майбутнього;
 • Обговорення питань, які стосуються факторів і моделей розвитку майбутнього;
 • Проведення аналізу досліджень щодо майбутнього (футуристичних досліджень), у тому числі методології таких досліджень;
 • Виступає парламентським органом, відповідальним за оцінку технологічного розвитку та його наслідків для суспільства.

Для обґрунтування оцінки соціальних наслідків від технологічного розвитку, Комітет доручає проведення відповідних досліджень науково-дослідницьким закладам. Для цього у розпорядженні Комітету є певний річний бюджет, за рахунок якого здійснюється оплата витрат на дослідницьку діяльність, ініціатором якої виступає сам Комітет. За результатами досліджень Комітет опубліковує звіт щодо оцінки впливу технологій на розвиток суспільства.

Комітетом з питань майбутнього першого скликання (2000) були сформульовані десять найбільш актуальних проблем фінського суспільства:

1)                 Які гарантії зростання інтелектуального капіталу і економіки країни?

2)                 Яким чином можна впливати на трансформацію трудового життя в інформаційній економіці і на розвинене суспільство: чи може усвідомлення перспектив (стратегічне бачення) стати запорукою життєздатного управління?

3)                 Чиєю турботою стане виконання істотно необхідної роботи для загального добробуту, якщо буде збільшуватись дефіцит робочої сили?

4)                 Чи означатиме  трансформація трудового життя те, що в області економіки і соціальної політики потрібно буде провести складні і комплексні зміни?

5)                 Коли інновації і якісні нові продукти та послуги відповідатимуть потребам економіки, виходячи із здобутих економічних знань, і як це має статись?

6)                 Як можна перетворити підприємство на економічно привабливий об’єкт ринкової діяльності, а в якому разі може зрости можливість ризику?

7)                 Як можна допомогти центрам зростання і створити нові робочі місця в регіонах?

8)                 Як запобігти знищенню людства у економічному кліматі, що дедалі стає жорстокішим?

9)                 Які вимоги будуть пред’явлені до сутності трудової діяльності і робочих колективів у майбутньому, з умовою їх прийнятності для людей?

10)             Яким чином можна зменшити ступінь невизначеності і як запобігти маргіналізації суспільства?

Комітет, який був сформований за результатами виборів у березні 2007 року, вирішив зосередити увагу на двох блоках завдань протягом 2007-2011 років. Найголовнішими завданнями діяльності Комітету було виділено:

 1. Проведення оновлення Фінляндії через навчання? Виклики метрополисам та нова загальна освіта
 2. Табу моделі добробуту? “сакральність”? омана
 3. Ліси та майбутнє їх використання.

Менш важливими завданнями було обрано такі:

 1. Можливості та ризики нанотехнологій.
 2. Глобальні проблеми продовольчого виробництва.
 3. ЄС? Східне та південне сусідство.
 4. Влада та винятки (Power and exclusion).
 5. Радіочастотна ідентифікація.
 6.  Участь виробництва контенту / Відкрита операційна парадигма.
 7. Наприкінці парламентського терміну: 10 викликів майбутнього для Фінляндії.

Комітет поточного скликання (за результатами виборів у квітні 2011 року) офіційно ще не оприлюднював нових завдань своєї діяльності.

Довідка. Для забезпечення  своєї діяльності арламент Фінляндії утворює 15 спеціальних  постійних комітетів та Великий комітет (Grand Committee), що розглядає передусім питання, пов’язані з ЄС. До складу кожного комітету входить 17 членів та 9 заступників. Винятком слугує фінансовий зі складом у 21 член та 19 заступників; ревізійна комісія із 11 членами та 6 заступниками; Великий комітет із 25 членами та 13 заступниками. Місця депутатів в комітетах розподіляються відповідно до політичного представлення парламентських фракцій в парламенті.

Перелік комітетів парламенту Фінляндії.

 1. Великий комітет.
 2. Конституційний комітет.
 3. Комітет закордонних справ.
 4. Фінансовий комітет.
 5. Ревізійна комісія (Комітет з аудиту).
 6. Комітет з питань праці і рівноправ’я.
 7. Комітет з адміністративних питань.
 8. Комітет із законодавства.
 9. Комітет із транспорту та зв’язку.
 10. Комітет лісового та сільського господарства.
 11. Комітет оборони.
 12. Комітет культури та освіти.
 13. Комітет із охорони здоров’я та соціальної політики.
 14. Комітет з економіки (Commerce Committee).
 15. Комітет з питань майбутнього.
 16. Комітет з питань довкілля..

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Plus

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Subscribe without commenting