C4F — погляд у майбутнє, ч.5

Найновіший із Комітетів…

Комітет з питань майбутнього (Committee for Future) міста Кері (Cary town), штат Північна Кароліна, США) почав функціонувати із 30 січня 2013 року, коли всі його обрані члени-представники міської громади стали до праці. Комітет створений при міській раді Кері на час розроблення плану стратегічного розвитку міста “Imagine Cary”. Міста – з населенням у понад 140 тисяч мешканців (2011). Міста, в якому проживає багатонаціональна, мультикультурна спільнота людей з різним інтелектуальним потенціалом, проте зі спільним прагненням жити у сучасному місті, для людей. Претендентами на місця в Комітеті було близько  400 небайдужих мешканців, із яких члени міської ради відбирали вже 30-35 людей за певними критеріями…

Ідея щодо створення такого Комітету виникла у членів новообраної міської ради у січні 2012 року, коли постало питання про перегляд Комплексного плану земельного користування, який був востаннє затверджений ще у 1996 році. Одночасно, члени міської ради дійшли згоди щодо необхідності комплексного розгляду земельного питання з огляду на сучасні тенденції розвитку людського потенціалу. Ними було визнано, що державне реформування будь-яких сфер життєдіяльності людини має спиратись на те, що участь громад перебуває у самому серці успіху планів.

Для розроблення та реалізації довготермінової стратегії розвитку міста був вивчений досвід планування розвитку громад із інших міст, зокрема міста Остін (Austin). На першому із засідань Комітету був вибраний проект Imagine Cary, а також укладена угода із групою незалежних фахівців-консультантів на аналітичне супроводження проекту, сумою у 900 тис. доларів США.

Місією Комітету визначено надання консультацій та рекомендацій Міській Раді Кері, які спрямовані на оновлення Комплексного плану розвитку міста як стратегії розвитку сучасного міста у 21 столітті зі збереженням наявних цінностей та прагнень міської спільноти.

Для уточнення актуальних проблем розвитку міста, 2 травня 2013 року була проведена зустріч членів міської Ради із представниками міської громади (близько 700 людей), а також досягнута домовленість про інтерактивний формат співпраці на будь-якому етапі процесу стратегічного планування.

Керівний комітет, або Комітет з питань майбутнього складається із 35 членів – громадян міста, які відповідають основним критеріям, а саме:

представляють всі расові, етнічні та культурні верстви населення, а також
віддзеркалюють демографічну структуру міста Кері.

Основною функцією Комітету є розроблення стратегічного бачення розвитку міста за такими напрямами:

  • громадська спільнота з питань розвитку
  • транспортна інфраструктура
  • житлове будівництво
  • довкілля
  • економічний розвиток

Основним принципом діяльності Комітету є проведення робочих зустрічей із членами міської Ради щомісяця протягом всього терміну планування (24 місяці). Основними посадовими обов’язками членів Комітету є:

  1. Представництво громадян у процесі планування;
  2. Забезпечення керівництва і управління персоналом у здійсненні етапів стратегічного планування;
  3. Розповсюдження інформації щодо основних питань, виникаючих у процесі стратегічного планування через особисті мережі (соціальні спільноти);
  4. Добровільна згода на взяття обов’язків безпосередніх виконавців заходів стратегічного плану (після його прийняття) у взаємодії із мешканцями.

Передбачається, що розроблений стратегічний план розвитку Кері буде саме тим стратегічним дороговказом, що віддзеркалюватиме цінності та прагнення місцевої спільноти у найближчі 20-30 років.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Plus

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Subscribe without commenting