C4F — погляд у майбутнє, ч.3

Найпівденніший із Комітетів…

«Наше виживання залежить від нашої здатності судити про речі за їх результатами; а також можливості встановлювати відносини довіри і відповідальності; аби ми могли скористатись з того, що інші люди знають…» (Елмер Ерік Шаттешнайдер, американський політолог, 1892-1971 рр.)

Найпівденніший комітет з питань майбутнього (Committee For Future) функціонує в Австралії. Таким є комітет для майбутнього Мельбурна (Future for Melbourne Committee), що був утворений у 1985 році спочатку як один із комітетів міської ради. За чисельністю населення, 4,17 млн. осіб (2011, Великий Мельбурн), Мельбурн є співрозмірний із… Фінляндією (5,43 млн. осіб у 2013 році). Проте, особливості функціонування парламентського комітету країни та комітету міста, безумовно, мають місце. Хоча би у тому, що для парламентської державної інституції важливим є гармонійний розвиток міського та сільського населення, а для міської – основний акцент спрямований на збалансованість переважно міської інфраструктури.

Вже у 1986 році у складі Комітету для майбутнього Мельбурна з’явились два таких важливих підкомітети, як “Стратегія та планування”, а також “Авіація, наука і технології”. Одним із основних напрямів діяльності цих підкомітетів стала організація проведення міжнародних конференцій, у тому числі світових бізнес-форумів, з метою створення іміджу для Мельбурна як одного із культурних, бізнесових, туристичних, спортивних та освітянських центрів світу.

Основної функції комітету з питань майбутнього (стратегічного планування) ця державна інституція набула лише у 1995 році зі створенням основного інструменту реалізації політики для майбутнього – через упровадження концепції унікальної дворічної Програми розвитку лідерства – створення груп фокусу майбутнього (Future Focus Group). Ці групи складаються із молодих, перспективних фахівців міста, які обираються кожні два роки за конкурсом, задля розроблення стратегічних програм щодо розвитку ключових сфер життєдіяльності міста.

Місією Комітету для майбутнього Мельбурна є прагнути до досягнення бачення спільнотою Мельбурна свого міста як сміливого, натхненного і сталого міста для проживання. Реалізація цієї мети передбачається через досягнення шістьох цілей:
 1. місто для людей;
 2. квітуче місто
 3. еко-місто
 4. місто знань
 5. творче місто
 6. єдине місто (у рамах Великого Мельбурну).

Структура Комітету. Комітет є органом місцевого самоврядування, який постійно діє у складі міської Ради. Комітет складається із 11 членів – лорд-мера Мельбурна (Голова Комітету), заступника мера (заступник Голови комітету) та 9 радників міської Ради.

Основними функціями Комітету є:

 • контроль за здійсненням міською Радою стратегії та плану дій, що сприяють досягненню цілей за основними напрямами діяльності;
 • затвердження чи розроблення рекомендацій міській Раді щодо схвалених Комітетом рішень та пропозицій за основними напрямами діяльності;
 • затвердження чи розроблення рекомендацій міській Раді схвалених Комітетом рішень та пропозицій щодо розподілу ресурсів на діяльність, пов’язану з досягненням цілі діяльності за кожним із напрямів.

Основні принципи діяльності Комітету. Лорд-мер головує на відкритті та закритті діяльності Комітету, а також у вирішенні загальних та екстраординарних питань Кожний із радників мерії, що входить до складу Комітету, є також заступником Голови у сфері своєї компетенції та головує на засіданнях Комітету при розгляді відповідних питань. Сфера діяльності Комітету розділена на десять сегментів (секторів), відповідальними за управління в яких й є 9 радників мерії та, власне, сам лорд-мер міста. А саме:

 1. Планування розвитку міста (культурна та історична спадщина, стратегічне планування, місто облаштування, 10-річний план інфраструктури, зменшення рівня шуму і забруднення, майбутнє Мельбурна) – радник мерії.
 2. Фінанси і управління (річний бюджет чотирьохрічного циклу, питання фінансового менеджменту, питання стратегії електронного урядування) – радник мерії.
 3. Мистецтво і культура (мистецтво і гранти для мистецтва, культура і культурне різноманіття, культурні заходи і організації, творчі майданчики, суспільне мистецтво/ міський краєвид).
 4. Масштабні проекти, у тому числі проекти великого бізнесу – Лорд-мер міста.
 5. Транспорт (транспорт, дорожній рух, велосипедний рух, транспортне планування і транспортна інфраструктура, інтелектуальна система управління транспортною мережею, водний транспорт) – радник мерії.
 6. Довкілля (еко-місто, якість повітря, відкритий простір, збільшення екологічного партнерства, збереження водних ресурсів та їх якості, рекреаційна зона, глобальні кліматичні зміни) – радник мерії.
 7. Економічний розвиток (інвестиційні умови і підтримка бізнесових ініціатив, фонд розвитку бізнесу, “глобальне місто” для партнерства, торгівлі і маркетингу, біржові операції) – радник мерії.
 8. Маркетинг Мельбурна (роздрібна торгівля, туризм, індустрія гостинності, імідж Мельбурна, комунікації та маркетинг, взаємовідносини з мас-медіа) – радник мерії.
 9. Місто знань (взаємовідносини з університетами та іншими навчальними закладами, економіка знань, інформаційні технології, цифрові стратегії розвитку міського підприємництва, музеї та бібліотеки, іноземні студенти) – радник мерії.
 10. Мешканець (послуги для дітлахів, людей похилого віку, молоді, інвалідів, сімей; управління у надзвичайних ситуаціях, безпечне місто, відпочинок та дозвілля, соціальна підтримка іноземних студентів, соціальна політика, спортивні та громадські гранти) – радник мерії.

Протягом історії існування Комітету, ним були підготовлені такі важливі для майбутнього розвитку Мельбурна доповіді і проекти, як

 • Зелена книга щодо ринку екологічної утилізації персональних комп’ютерів, що були у використанні (2002);
 • Програма розумної громади (ThinkCommunity), яка створює систему фахової допомоги знедоленим громадянам віком від 15 до 20 років з боку професіоналів (2003);
 • Доповідь про експансію інноваційного капіталу, яка була підготовлена на прохання Федерального Уряду Австралії щодо оцінки та перспектив розвитку індустрії венчурного капіталу в країні (2005);
 • План майбутнього Мельбурна, який був розроблений протягом календарного року за участю понад 15000 приватних осіб, компаній, організацій та громадських груп з усього Мельбурна та світу (2008).
 • Доповідь про кліматичні зміни на планеті та вироблення рекомендацій щодо необхідної модифікації напрямів бізнесової діяльності – FutureMap: Melbourne 2030 (2008);
 • Започаткування спільно з компаніями-лідерами економічних галузей та відкриття власного форуму “Економіка майбутнього для Мельбурна” (2012). Цей форум покликаний визначити конкурентні переваги та слабкі сторони міста, а також визначитись із інвестиціями та навичками, необхідними для управління містом у його майбутньому економічному розквіті.

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Plus

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Subscribe without commenting