C4F — погляд у майбутнє, ч.4

Комітет поколінь…

 »В интересах государства, чтобы должностные лица постоянно сменялись: ежели этот принцип не соблюдается, то неизбежно появляются удельные владения и сеньориальное правосудие»  (Наполеон I Бонапарт, імператор Франції)

Чи не найстаріший у світі з нині діючих комітетів з питань майбутнього (Committee for Future) функціонує в складі уряду графства Честерфілд, штату Вірджинія, США. Населення графства Честерфілд згідно останнім статистичним даним 2012 року складало 322,4 тис. мешканців.

Статут Комітету з питань майбутнього був розроблений при Наглядовій Раді Уряду графства Честерфілд у жовтні 1985 року. Після затвердження Положення про уряд графства Честерфілд у 1987 році Комітет з питань майбутнього набув статусу постійного органу влади місцевого самоуправління. Перші члени Комітету, у загальній кількості десятеро людей, були призначені Наглядовою Радою у липні 1988 року. Усього за двадцять з гаком років понад 45 мешканців графства взяли участь у роботі Комітету з питань майбутнього Честерфілда. Після завершення терміну перебування у складі Комітету деякі із його представників пішли на державну службу як комісари планування, члени шкільних рад чи керівники районів графства.

Місією Комітету з питань майбутнього є всебічне прогнозування подальших умов діяльності задля того, щоб рекомендувати політики для розв’язання питань у довготерміновій перспективі; надання інформації для управління вищими виборними посадовими особами до реалістичних планів в 21 столітті, та розширення мислення за межами сучасних уявлень; надання фахової думки не обов’язково про те, що станеться, проте з викладенням того, що може статись.

Структура Комітету. Комітет складається із 10 членів (виборних осіб від мешканців графства) – по 2 представники від кожного із районів графства. Членами Комітету обираються один раз на два роки. Члени Комітету не є державними службовцями.

Основними функціями Комітету є:

 • Підготовка звітів і рекомендацій, які стосуються змін структур місцевого урядування;
 • Перегляд фіскальної політики і планування землекористування;
 • Складання довготермінового прогнозу розвитку графства на 20-30 років з питань, які впливають на якість життєдіяльності мешканців. Основними темами досліджень виступають якість людських послуг і розвиток людини.

Основні принципи діяльності Комітету:

 • підзвітність;
 • виняткове народовладдя;
 • забезпечення цілісності урядування графства;
 • ефективність державної діяльності.

Основним напрямом діяльності Комітету є підготовка аналітико-прогнозних доповідей.  До процесу підготовки доповідей можуть бути залученими пересічні мешканці графства. Громадська думка також враховується при визначенні проблематики досліджень.

Протягом майже двадцятип’ятирічної історії функціонування Комітету, ним були підготовлені такі важливі для розвитку місцевої спільноти доповіді, як

 1. Бачення 2020 (1990)
 2. Про економічний розвиток графства Честерфілд (1993)
 3. про збереження адміністративного округу (графства): стратегії зараз для досягнення успіху у майбутньому (1995)
 4. про молодь та її розвиток (1999)
 5. про старіння населення: вибір варіанти та переваги життя у похилому віці (2002)
 6. про стан та розвиток зеленої інфраструктури (2005)
 7. про вплив світового співтовариства на прогрес громадської безпеки в суспільстві (2008)
 8. про готовність мешканців графства до процвітання у світовому співтоваристві (2011).

Ці доповіді  виступають дороговказом для державного управління тією чи іншою сферою людської діяльності. І, як свідчить вже історія поколінь графства Честерфілд, ефективність функціонування такого органу влади місцевого самоврядування

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Plus

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Subscribe without commenting